"KOČKOPES"

SNADNÝ CVIK, KTERÝ ULEVÍ TVÝM ZÁDŮM

Kombinace dvou protikladných záležitostí, vždy nutně nemusí znamenat, že to dopadne špatně. Příkladem budiž právě tento cvik, který jsem nazval "Kočkopes". Ano, můžeš ho znát i pod názvem "kočičí hřbet".

Tento cvik je velmi jednoduchý a nenáročný. Přitom ale dokáže při dlouhodobém cvičení pro páteř a záda udělat pravé zázraky.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pokud se Ti kočkopes líbil, budu rád, když jej budeš sdílet s dalšími, komu by mohl pomoci.

 1. Alena napsal:

  dekuju Davido .Snazim se .Pekny pozdrav z Vysociny :D

  • Davído napsal:

   Zdravím od moře, Jano.. Držím palce.. Desítky lidí mi píší, že již po jednom nebo dvou týdnech je to o 50% a více lepší.. Tak přeji, aby se to podařilo Tobě i všem ostatním.. :)

 2. Adrienn napsal:

  Člověk se neustále dozvídá nové a nové věci. Tak jednoduché cvičení a lidem to pomůže od bolestí. Poradím známým co mají problémy s bolestmi zad. Díky…..

  • Davído napsal:

   Zdravím, Adrienn.. Ano, je to tak.. DOstávám nyní dnes a denně zprávy od lidí, kteří do toho šli naplno. Ti, kdo si pořídili placený ebook JAK SE JEDNOU PRO VŽDY ZBAVIT BOLESTI ZAD, mi píšou toto:

   „Moc děkuji. Cviky praktikuji zatím jen pár dní a úleva je fakt úžasná
   Fakt moc dík“ Karel

   „Ahoj Davido
   moc Ti děkuji. Po týdnu cvičení se citím mnohem lépe, záda o 50% lepší. Dala jsem se do toho hned první den po obdržení ebooku. Začala jsem 2min. a teť dávám 5min. i více. Budu pokračovat a přidávat, protože cítím, že mím zádům dělají cviky moc dobře.“ Hana

   „Ahoj, jsem spokojen. Záda bolí podstatně méně a přestal jsem jíst pilule. Zatím dávám 5 min protažení, pak max 2x pozdrav slunci a nekdy chvilku turbo. Po mnoha letech mě zkraje bolely záda po cvičení! Jaká to úleva! J Snad vydržím. Ráno mi to prozatím stereotyp nedovolí, ale občas se protáhnu v práci a doma si večer lehce zacvičím. Drž mi palce.“ Karel

 3. Andy napsal:

  Diky )) ..vyskusame …
  Simple the best )) …

  • Davído napsal:

   Zdravím, Andy.. jasnačka.. vyzkoušej.. Buď Ti to bude vyhohovat, anebo ne.. Věřím však, že ano.. ;) Protože jak píše Lenka: „Díky,díky,díky,šeptají mé rtíky,opravdu to funguje, jsem nadšená a cvičím až se ze mně kouří.“ Tak šup, šup do toho..

 4. Radomír napsal:

  Dobrý den,fungují tyhle cviky i při vyhřezle plotynce,nemůžu si ublížit ještě vic?

  • Davído napsal:

   Zdravím, Jaromíre.. Děkuji za Váš dotaz. To záleží na tom, jak moc a ve které oblasti. Pokud je to v řádu 5 a více milimetrů, tak byste měl dělat všechny pohyby (nejenom při cvičení) velmi opatrně.. Pokud bych byl Vámi a mohl bych normálně ohnout záda, zkusil bych cvik jemně a opatrně. A také ho neprováděl do krajní polohy. Pokud však bolestí zad záda ani neohnul, tak je to opravdu na zvážení. Tedy asi takto: záleží JAK ten cviky budete provádět. Můžete si tím i pomoci i ublížit. Pokud si nejste jist, doporučuji zajít za dobrým fyzioterapeutem a požádat ho, aby Vám záda zkouknul a odsouhlasil cviky, které ano a které ne. A také do jaké míry.. Držím palce..

   • Radomír napsal:

    Děkuji moc za informace ,potřeboval jsem udělat nějaké rozhodnutí které mne někam posune.Z každé strany se na mne valí nějaké rady a informace ale Vaše slova jsou pro mne povzbuzením a hned zítra navštívím fyzioterapeuta a udělám co jste mi poradil.Ještě jednou děkuji a s přáním hezkého zbytku večera se loučím. R.CZYZ,Hranice na Moravě

    • Davído napsal:

     Zdravím, Radomíre.. Takto na dálku totiž příliš radit nelze, když Vás nevidím. Ovšem obecně platí, že pokud pohyb provést můžete, je dobré ho pomalu a opatrně provádět, aby se svaly zapojovaly a znova posílily a pomohly se plténce vrátit. Ono vyhřeznutí ploténky může mít více důvodů. Jedním z nich je úraz. A to je pak těžké, protože se najednou škubne páteří a obratel vyjede. Pokud to však není úrazem, je to většinou dlouhodobým špatným zacházením se zády a tělem vůbec. Když se ale začnou znovu posilavat především vnitřní stabilizační vrstvy svalů, záda „podrží“ a obratle se pomalu mohou vrátit zpět do původní polohy. Ovšem chce to čas, velkou trpělivost, víru, že se to může stát. A samozřejmě ve Vašem případě návštěvu ODBORNÍKA, který nedoporučí léky, ale přirozené zapojení těla tak, aby se postupně vše vrátilo na své místo. Abych Vás povzbudil, tohle mi napsala Květa:

     „…mám dokonce vyhřezlou bederní ploténku, 1.8 mm, někdy byly bolesti šílené, ale já jsem se naučila denně cvičit, napřed v leže,pak i v vzpřímeném stavu, předevčím spinální cviky a pomalu jsem se dopracovala do takové kondice / cca rok/, že jsem začala jezdit na kole a i na in-linech. Lékařka ze mě byla v šoku !!!. Musím cvičit denně, jak to zanedbám, je to špatné a opět se vracejí bolesti. Jsem bez léků a sama se sebou spokojena !! Dělejte osvětu dál Davide, někdo třeba neví jak dál a potřebuje inspiraci a motivaci, že to jde………..“ I ona měla velké problémy s výhřezem a prvně cvičila vleže!! Nevzdala to a zkoušela a vydržela.. Lékaři pak nevěřili vlastním očím.. Přeji, aby se Vám podařilo něco podobného.. Vyberte dobře fyzioterapeuta a začněte cíleně a opakovaně každý den o svá záda pečovat.. Po několika měsících to určitě bude o něčem docela jiném… Moc Vám držím palce.. Davído

 5. Alena-Plzeň napsal:

  Děkuji za posílání cviků-snažím se cvičit a něco na tom je. Cítím se lépe.

 6. Marie Šuráňova napsal:

  Děkuji za posílání cviků,snažím se cvičit každý den

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.